Minister vnútra (ne)odpovedá občanom

Výzva skončila a pán minister Kaliňák dostal od občanov 354 emailov. Za svoju odpoveď si zvolil ignoráciu a na e-maily nereagoval

Poprosili sme ho aby v záujme vyšetrovania kauzy Bašternák odstúpil, ale keď nie, tak sme požadovali odpoveď na otázku:

"Koľko ľudí by muselo elektronicky alebo iným spôsobom podpísať petíciu, aby na základe hlasu ľudu odstúpil?"

Nebolo by na mieste očakávať, že minister odstúpi iba na základe žiadosti pár stoviek ľudí. Nie je však až tak nemiestne očakávať, že pán Kaliňák bude schopný so svojim sekretariátom a tlačovým odborom stovkám ľudí jedným e-mailom odpovedať na jednu spoločnú otázku. Nestalo sa tak a to samo o sebe vyvoláva niekoľko ďalších otázok.

  • Načo má pán minister e-mail, keď ho nepoužíva?
  • Odpisuje len na e-maily, ktoré mu prídu v množstve prevyšujúcom 354?
  • Alebo naopak neodpisuje, ak má o odpoveď záujem veľa ľudí naraz?
  • Existuje spoločenská situácia, v ktorej by prevzal politickú zodpovednosť za svoje činy a zachoval sa podľa očakávaní národa, ktorému má slúžiť?

Zároveň je ale faktom, že týmto množstvom e-mailov sme na ministra vnútra nejak výrazný tlak nevyvinuli. Tu je podstatná najmä jedna otázka:

Ako je možné, že ľudia odpracujú z každej hodiny 24 minút na to, aby zaplatili fungovanie štátu a následne sa boja ozvať, keď v štáte niečo zásadné nefunguje?

My budeme spolu ďalej zisťovať, čo musia ľudia urobiť, aby dosiahli odstúpenie jedného ministra. Ako sme písali v e-mailoch, najbližšie v tejto veci hromadne oslovíme predsedu vlády Roberta Fica.

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: