Moje prvé vystúpenie - prečo protestovať

Dnes na proteste vyzývali, či sa nájdu nejakí občania z davu, ktorí chcú niečo povedať. Zrazu som vymäkkol, aj keď som mal vždy reči, čo by som povedal ja...

Veľa krát som rozmýšľal, či organizátori týchto protestov nejakým spôsobom bránia ľuďom vystúpiť a povedať svoj názor. Že je určite veľa ľudí, čo majú niečo "na srdci" a "na jazyku".

Ale nikto sa neprihlásil. Nemal som nič pripravené, ale už som vedel, že "musím":

video na Facebooku, pretoč na 18:30 alebo -15:30 odzadu

Na proteste to bol dosť freestyle a málo času, tak skúsim myšlienku rozvinúť aj písomne. V rozhovoroch s ľuďmi sa často stretávam s takýmito názormi, že prečo neísť na protest:

1. Dôvod

Ich, prečo NIE: Keď odstúpi Kaliňák, dosadia si tam ďalšieho zloducha.

Môj, prečo ÁNO: Tu predsa nejde o Kaliňáka. Tu ide o princíp. Učíme sa vydobyť si spravodlivosť a demokraciu. A pre tú treba niečo spraviť. Musíme zmeniť prístup a myslenie. A keď nabudúce niekto bude robiť čo sa nám nepáčí, budeme požadovať odstúpenie znovu. Znovu ukážeme vôľu ľudu!

2. Dôvod

Ich, prečo NIE: Neprídem prihrievať polievočku Matovičovi, Sulíkovi, alebo Lipšicovi.

Môj, prečo ÁNO: Celý tento protest je preto, aby Kaliňák odstúpil z funkcie a umožnil vyšetrovanie súvisiaceho zločinu. A aby sa Fico (dočasne) odsťahoval z Bašternakovej čiernej stavby, ako dôkaz rešpektu a úcty k občanom SR. Obaja len dovtedy, kým sa kauza nevyšetrí. Nejde predsa o politikov čo to organizujú. Tí akurát pomáhajú. Ale dôvod je korupcia a zločin vysokých predstaviteľov Smeru. Rovnako poďme protestovať aj proti SAS a OĽANO, ak sa takéto na nich v budúcnosti prevalí.

3. Dôvod

Ich, prečo NIE: Už to nemá zmysel, alebo ešte sa nič také nedeje. To je úplne bežné.

Môj, prečo ÁNO: A čo presne sa musí stať, aby sme vyšli do ulíc? Toto nestačí? Teraz sa nastavuje nová latka, čo politikom v budúcnosti prejde. A keď im toto prejde, tak nejaký súťaživec / drzáň / zlodej / mafián prekoná aj toto. Bude hľadať novú hranicu toho čo si necháme. Ale keď to necháme zájsť priďaleko, tak potom môže byť už neskoro. A zobudíme sa v diktatúre. Po príklady nemusíme chodiť ďaleko.

4. Dôvod

Ich, prečo NIE: Však aj keď prídem, o jedného menej/viac, nič sa nezmení.

Môj, prečo ÁNO: Len prísť na protest je málo. Áno, potom sa ozaj nič nezmení. Musíme sami chodiť, ale aj agitovať, presviedčať, rozprávať sa s kamarátmi, rodinou, kolegami v práci, a dodávať im odvahu a nádej na zmenu. Ak si každý dáme za cieľ priniesť so sebou nabudúce len jedného ďalšieho človeka a vysvetlíme aj jemu, že len prísť nestačí, že musí sám robiť politiku, sám hlásať myšlienky o svete, v akom chce žiť, že aj on by mal doviezť ďalších nespokojných ľudí, ktorým dá nádej na zmenu, že tak potom nás prídu tisíce a vtedy konečne dosiahneme zmenu k lepšiemu! K tomu čo si všetci tak prajeme. Krajinu, na ktorú budeme hrdí!

 

Druhé vystúpenie - čo by sme mohli robiť

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: