Náš piaty týždeň

Vratky DPH zatiaľ stále bez odpovede

Na e-mail „Ďakujeme za podporu zákona o zverejňovaní vratiek DPH“ zatiaľ nereagoval nikto z oslovených poslancov ani predsedov strán. Spoločne sme poslali zatiaľ 135 občianskych e-mailov a žiadali sme našich politikov o reakciu do budúceho piatku 28. 10. 2016. Takže výzva pokračuje a zapojiť sa stále môžete aj vy všetci, ktorí ste ju ešte neposlali. Tento týždeň však výzva pokračuje už ako vedlajšia aktivita.

Hľadáme aktívnych členov

Naša iniciatíva nemá byť klasická organizácia, ktorá má pevnú štruktúru členov a od občanov pýta iba 2 % z daní. My od vás nepotrebujeme peniaze. Potrebujeme vás. Sme predsa občianske združenie. Potrebujeme ľudí, ktorí chcú, rovnako ako my, niečo zmeniť. Spraviť Slovensko lepšou krajinou pre život. Hľadáme ľudí, ktorí sa chcú zapojiť.

Nemusíte byť osobne prítomí. Nemusíte byť z Bratislavy. Môžete prichádzať s nápadmi na občianske výzvy, pomáhať s formulovaním e-mailov, prinášať zaujimavý obsah sa dá aj na diaľku. Potrebujeme aj právnu pomoc a pomoc s riešením problémov, ako napríklad ako sa úspešne spropagovať v médiách, ako rozširovať členskú základňu a mnoho iných tém. Zatiaľ je nás aktívnych veľmi málo. Potrebujeme aj teba! Ideálne, ak by sa nám podarilo vybudovať aktívne členské základne najprv v krajských mestách. Ak máš záujem, napíš nám na info@vjednotejesila.sk.

Šírenie myšlienky

V prvom rade vám chceme všetkým poďakovať za to, že ste sa zapojili do našich e-mailových výziev. Bohužiaľ, to nestačí. O vašom postoji sa dozvedá adresát, čiže ministerstvo vnútra, prípadne poslanci. Ale je nás stále málo. Do našich e-mailových výziev sa zapája v priemere 300 ľudí. Momentálne nevieme získať žiadnu podporu zo strany médií, ale to neznamená, že iné cesty neexistujú. Najúčinnejší spôsob pre takúto aktivitu je šírenie osobne - formou verejnej diskusie pod ťarchou kritiky a spochybňovania. Pretože ak ľudia nakoniec pochopia, o čo nám ide a uveria, že v jednote je sila, že spoločne môžeme zmeniť veci verejné, tak toto presvedčenie bude silnejšie ako len titulka bulváru a aj v prípade mediálnej antipropagandy sa bude takto nadobudnuté presvedčenie veľmi ťažko rúcať. Šírenie tejto myšlienky je na nás všetkých.

Zverejňovanie vratiek DPH

Nejde nám o to, aby ste šírili meno nášho združenia VJEDNOTEJESILA. Nemusíte. Netvrdíme, že sme jediná cesta a jediný mesiáš. Prichádzame s odhodlaním tlačiť na vyšetrenie kauzy Bašternák a s presvedčením, že zverejňovanie vratiek DPH je najjednoduchší možný krok k ušetreniu čo najväčšieho množstva peňazí. Túto tému chceme rozvíriť v spoločnosti a vytvoriť spoločný tlak na politikov, aby vyhoveli našej občianskej vôli. Doteraz sme nepočuli jediný riadne podložený dôvod, prečo vratky DPH nezverejňovať. Ide tu predsa o 2,5 miliardy eur ročne, o 460 eur ročne na hlavu (vrátane detí a dôchodcov).

Ďalšia výzva

Novú výzvu pripravíme a zverejníme ešte dnes večer (v pondelok).

Ešte raz vám všetkým ďakujeme za podporu.

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: