Ne(vy)žiadaný hlas ľudu

Včera nám bolo naznačené, že to čo robíme, je spam. Od začiatku sme vedeli, že sa naše aktivity nebudú páčiť každému. Ale toto chceme dať jasne najavo: občiansky tlak formou e-mailov nie je spam! 

Podľa definície na wikipédii je spam: “nevyžiadaná a hromadne rozosielaná správa prakticky rovnakého obsahu”.

Ako prvé si rozoberme to najdôležitejšie: “hromadne rozosielaná”. Spam teda je, ked z jednej e-mailovej adresy niekto hromadne rozošle ten istý e-mail na mnoho iných adries. My však spolu posielame zo stoviek (v budúcnosti snáď tisicov) e-mailovych adries, každý vo svojom mene, e-mail na jednu adresu. Toto v žiadnom slovniku ako spam nefiguruje.

Z definicie nám tým pádom zostalo nasledovné: “nevyžiadaná správa prakticky rovnakého obsahu”. Ako napríklad keď minister vnútra opakovane odmietne prijať politickú zodpovednosť a odstúpiť, keď si to otvorene žiadajú desaťtisíce ľudí prostredníctvom petícií a protestov, keď k tomu vyzývajú nie len politickí oponenti, ale aj členovia koalície a zahraniční politici. Dá sa v tejto situácii naozaj kritizovať nevyžiadanosť správ, v ktorých občania jednotne žiadajú ministra vnútra aby odstúpil?

To, čo robíme, je občiansky tlak. Je to demokracia vo svojej najtransparentnejšej forme. Je to hlas ľudu, vyjadrený jedným z najpokojnejších spôsobov, akými to v tomto storočí ide.

Jednoduchší a menej konfliktný spôsob, akým môže verejnosť spoločne získať hlas aj mimo volieb sme zatiaľ nenašli. Je nám ľúto, ak ho niekto považuje za spam. Najma ak sa k nám práve z tohoto dôvodu nepripojí aj napriek tomu, že sa s našim cieľom stotožňuje. Ak sa nám ako národu má podariť zmeniť veci k lepšiemu, musíme sa naučiť jednotne konať aspoň vo veciach, v ktorých sú jednotné naše ciele.

 

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: