Nežná evolúcia - čo sme namerali 17.11.2016

Aplikáciu sme zverejnili len jeden deň pred, na obed 16.11.2016 a zverejnili na Facebooku.

Napriek tomu sme dosiahli celkom zaujimavé výsledky, ktoré si viete pozrieť aj sami, ak požiadate o prístup na Google Analytics. Stačí zaslať vaše gmail konto (e-mailovú adresu) na adresu info@vjednotejesila.sk s predmetom "Aj ja chcem nežnú evolúciu".

Čo sme sa dozvedeli?

Dňa 17.11.2016 navštívilo našu stránku skoro 2000 ľudí, ale dozvedeli sme sa toho omnoho viac...

Toto je návštevnosť stránky počas celého dňa 17.11.2016:

Návštevnosť vrcholila medzi 17:00 až 18:00, čo nás teší, lebo sme vyzývali k spoločnému štrnganiu medzi 17:00 až 17:11 - symbolicky na počesť 17.11.1989. Návštevnosť v tom čase dosiahla číslo 238.

V tento deň nás navštívilo 1 750 užívateľov a v priemere strávili na stránke niečo cez jednu minútu.

Navštívili nás hlavne slováci (87%), ale záujem bol aj z iných krajín. Myslíme, že pôjde hlavne o slovákov žijúcich v zahraničí (samozrejme s výnimkou bratov čechov).

Síce najvačšia masa bola z Bratislavy, návštevy však pochádzali z celého Slovenska.

Poradie miest je veľmi blízke poradiu podľa počtu obyvateľov, aj keď proporčné prerozdelenie počtu návštev s tým nekorešponduje.

Zaujimavé je aj vekové rozloženie návštevníkov. Najsilnejšou skupinou sú mladí ľudia od 25-34 a druhou najsilnejšou od 35-44. Ľudia v najproduktívnejšom veku. V podstate to korešponduje aj s návštevnosťou stránky našej iniciatívy VJEDNOTEJESILA a usudzujeme, že to je preto, že ľudia vo veku 25-34 už majú po štúdiu, začlenili sa do pracovného kolobehu a bežných problémov každodenného života, a na rozdiel od tých mladších už vnímajú aj problémy aj na politickej úrovni. Na rozdiel od tých starších však ešte nie sú rezignovaní, nemajú strach, že ohrozia svoje karierne miesto, sú pripravení niečo zmeniť, niečo pre to urobiť.

Nežnejšie pohlavie sa tiež aktívne zapája a je to skoro vyrovnaný pomer.

Nemáme priestor ukázať, aké všetky možnosti má Google Analytics, ale je toho viac. Na záver už len zariadenia: najviac mobily, potom klasické počítače a nakoniec tablety. Snáď sme si všetci dobre zaštrngali!

Závery

Myslíme, že štrnganie takýmto spôsobom má mnoho výhod na rozdiel od toho klasického. Tým ale netvrdíme, že stačí doma sedieť a už nikdy netreba výjsť do ulíc. Ideál je zaštrngať s mobilom na demonštrácii. Prečo? viac...

Lebo tento štrngot neustane a nezmizne do stratena. Je navždy zapísaný. Spočítava sa, nech sme kdekoľvek. Možeme vyjadrovať nespokojnosť a zároveň podporu nejakej akcii aj z iných miest a obcí. Z celého Slovenska. Dokonca z celého sveta. A potom uvidíme koľko nás je. A keď uvidíme, že nás je už dosť veľa, porastie aj odvaha postaviť sa na odpor vláde, ktorá ignoruje hlas ľudu!

A čo ďalej?

Chceme z tejto aplikácie urobiť merač nespokojnosti slovenského národa s aktuálnou vládou. Chceme na jednom mieste agregovať ukazovateľ nedôvery ľudí k súčasnej vláde a kritického postoju k aktuálnej politike.

Kedy budeme štrngať? viac...

  • Nahnevá vás politik súčasnej koalície? Zaštrngajte!
  • Pobúri vás nová politická kauza? Zaštrngajte!
  • Rozčúli sa vám nejaký novoschválený zákon? Zaštrngajte!
  • Rozosmeje vás tlačovka politika? Zaštrngajte!
  • Znepokojí vás, čo ste sa práve dočítali v novinách? Zaštrngajte!
  • Rozčertíte sa z bilboardu okolo ktorého ste práve prešli? Zaštrngajte!
  • Rozprávate sa o politickom úpadku s priateľmi v bare? Zaštrngajte!
  • Alebo demonštrujete na námestí? Zaštrngajte!

Uvidíme koľko nás spolu je, ako sa nálada v spoločnosti v čase mení, či nespokojných pribúda alebo ubúda. Aký dopad mala tá ktorá kauza na náladu spoločnosti.

Preto čoskoro pripravíme vylepšenú verziu aplikácie. Snáď nebudeme štrngať príliž často, ale keď predsa, budeme aspoň vedieť, že je už najvyšší čas. Čas niečo s tým spraviť!

Pre tých, čo aplikáciu ešte nevyskúšali 

Vyskúšajte hneď štrnganie digitálnymi kľúčmi (ideálne na mobile): Spustiť aplikáciu
 

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: