Petícia „Odpovedzte Zuzane“

Asi každý z nás zachytil kauzu Zuzana Hlávková vs. Ministerstvo zahraničných vecí na čele s ministrom Miroslavom Lajčákom. Zuzana tvrdí, že bola na ministerstve svedkom nekalých praktík (klientelizmus, umelé navyšovanie zákaziek, fingovaná súťaž) a Ministerstvo tvrdí, že sú to výmysly.

Kauzy sa chytila organizácia Transparency International SK na čele s Gabrielom Šipošom a žiadajú od Ministerstva vysvetlenie a odpovede na konkrétne otázky. Ministerstvo doteraz sprístupnilo len vybrané skutočnosti a iné odmieta zverejniť, zahmlieva a tvrdí, že Zuzana klame. Opäť sa len čaká, že kauza vyšumí a ľudia sa (aj) o tento prípad prestanú zaujímať.

V iniciatíve VJEDNOTEJESILA sme sa rozhodli (aj na základe množstva vašich podnetov) podporiť občiansky tlak formou petície, ktorú organizuje Transparency International SK na stránke https://odpovedztezuzane.sk/.

Výzvu „Tretia šanca pre Lajčáka“ podporilo už viac ako 2 tisíc ľudí. Podporme Zuzanu! Ukážme všetkým poctivým štátnym zamestnancom, že majú podporu ľudí. Alebo ak ste zdržanlivejší, podporte aspoň transparentnosť v štátnej správe a vyžadujte v takýchto prípadoch expresné vyšetrovanie a bezodkladné informovanie verejnosti.

Viac ako petícia je osobný e-mail

Členovia iniciatívy VJEDNOTEJESILA sú zvyknutí posielať osobné e-maily, pretože bežné petície sú málo osobné a v dnešnej dobe už často-krát neúčinné.

Túto možnosť ponúka aj Transparency International SK, kde sa vám po vyplnení a odoslaní registračného formulára zobrazí možnosť poslať e-mail ministrovi Lajčákovi (jeho úradná e-mailová adresa a predpripravený obsah e-mailu). Stačí už len kliknúť na tlačidlo „Pošli mail“ a správa sa načíta do vášho e-mailového klienta.

A pokojne pridajte do kópie CC adresu copy@vjednotejesila.sk, nech sa vieme aj nezávisle spočítať.


Navštívte stránku petície
 

Súbežne prebiehajú aj iné petície na podporu Zuzany a keďže chceme spájať:

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: