Pripravili sme aplikáciu „Nežná evolúcia“

To, čo funguje, treba opakovať! Tak prečo nie Nežnú revolúciu?!


Vyskúšajte hneď štrnganie digitálnymi kľúčmi: Spustiť aplikáciu
 

Pri príležitosti spomienky na 17. novembra 1989 sme pripravili moderné digitálne kľúče.

Po celom Slovensku sa konajú rôzne mítingy, štrajky a protesty. Radi by sme tieto akcie zjednotili do jedného spoločného hlasu: „Nám, občanom Slovenskej republiky, sa nepáči konanie vlády! Chceme zmenu!

Aplikácia ukazuje a zaznamenáva, koľko nás spolu je. Ako jeden národ a nie len roztrúsené skupinky ktoré o sebe nevedia.

Musíme sa začať spájať, pretože v jednote je sila. A dnes môžeme byť jednotní aj na diaľku. To je sila technológií a to je sila, ktorú nemajú tí pri moci pod kontrolou. Tak kto sa pridá?!

Prototyp

Aplikácia je stále len vo fáze vývoja, preto prosíme o tolerantnosť voči jej nedostatkom. Vyskúšajme si takýto zjednotený protest prvý krát 17.11.2016 na celom Slovensku. Ak nájdete nejakú chybu, alebo máte nápad na vylepšenie, napíšte nám, prosím, na info@vjednotejesila.sk.

Koľko nás je všetkých spolu

Médiá už mnohokrát zavádzali v počtoch zúčastnených na mítingoch, protestoch a štrajkoch. Tak sa spočítajme takto. Všetkých čo akciu podporujú. Podporu dokonca môžu vyjadriť aj z iných miest a obcí, alebo aj z domu alebo práce. Ukážme, koľko nás skutočne je! 

Transparentnosť

Návštevnosť meriame pomocou nástroja Google Analytics. V prípade záujmu o štatistické údaje k nim, poskytneme prístup každému, kto o to požiada.

Stačí zaslať vaše gmail konto (e-mailovú adresu) na adresu info@vjednotejesila.sk s predmetom „Aj ja chcem nežnú evolúciu“.

Vyskúšajte hneď

Stačí do mobilu zadať adresu kluce.vjednotejesila.sk a môžete si zaštrngať. Použiť sa dá aj na klasickom počítači, ale budete musieť do kľúčov klikať myškou ;)

Ako to funguje?

Na stránke sú zobrazené kľúče na ktoré treba najprv kliknúť. Následne môžete s mobilom začať triasť, alebo na počítači myškou klikať na kľúče.

Môžete si vybrať z viacerých druhov kľúčov posúvaním pomocou šípok doprava alebo doľava. Každé kľúče majú iný zvuk.

Pod kľúčmi je zobrazená informácia o počte ľudí, ktorí práve spoločne štrngajú. Po zaštrnganí vás aplikácia do celkového počtu zarátava po dobu 15 sekúnd.

Zobrazuje sa aj informácia o pasívnych pozorovateľoch, čo sú všetci návštevníci a zarátavaní sú po dobu 15 minút od poslednej akcie na stránke.

A nakoniec sme pridali aj informáciu o počte štrngajúcich za poslednú hodinu.

Dúfame, že pri nadchádzajúcich protestoch spoločne zdvihneme mobily nad hlavy a spoločne zaštrngáme!

Veríme, že pomocou technológií vieme spôsobiť Nežnú evolúciu!

Poďakovanie

Ďakujeme štúdiu zion5 za pomoc s nahrávkou štrngajúcich kľúčov. Chvíľu to vyzeralo, že práve zvuky budú najväčší problém. Ale „Opak“ bol pravdou ;)

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: