Projekt Anti-troll system

“Tento projekt mi vznikol v hlave už v októbri 2016, hneď ako som spustil svoj prvý Facebook page OZ VJEDNOTEJESILA. V doslova v úvodných pár hodínách som sa zoznámil s fenoménom trolovia na internete na vlastnej koži. Dal som si predvsavzatie, že raz aj tento problém budem riešiť a hneď aj uzrela základná myšlienka budúceho Anti-troll systému.”

--- Ján Seyd
 

Nápad neskôr znova oživila a nakopla prezidentová výzva 
https://vyzva.prezident.sk/

do ktorej sme prihlásili aj náš projekt:
Naša prihláška (stručný opis projektu)
 
Je v nej popísaná základná myšlienka nápadu.
 
18. mája 2017 sme sa dozvedeli radostnú správu. Postúpili do finále TOP 5 najzaujimavejších projektov  vybraných porotou.
 
Teraz musíme do 12. júna pripraviť funkčný prototyp a odprezentovať ho na vyhodnotení projektov v prezidentskom paláci. Takže čas letí a od vyhlásenia TOP 5 máme na realizáciu zhruba 3 týždne.

Náš projekt sme sa rozhodli realizovať formou open-source a aj keď máme nejaký základný pevný tím, zapojiť sa a pomôcť nám môže naozaj každý z vás. Viac info nájdete na: Ako nám môžete pomôcť?

Veríme, že náš projekt má aj medzinárodný potenciál a jeho realizovanie stojí za to, či už vyhlásenú súťaž vyhráme, alebo nie. No táto výzva je skvelá príležitosť, ako myšlienku rozšíriť medzi ľudí omnoho efektívnejšie.

Veľmi rýchlo sa mi podarilo dať dohromady tím nadšených a hlavne šikovných ľudí, a pevne verím, že náš tím sa v nasledujúcich dňoch ešte rozrastie, prípadne dostaneme od komunity množstvo ďalších dobrých nápadov a návrhov na vylepšenia.

Celý projekt vyvíjame transparentne a všetky informácie a dokumenty sú zverejnené na Google Drive tu: Anti-troll system (public) a kód samozrejme na GitHub-e.

Najviac sa o projekte dozviete zrejme z dokumentu Funkčná špecifikácia, ktorý momentálne pripravujeme, ale v skratke lepšie z Naša prihláška (stručný opis projektu).

Chcel by som sa tu ešte raz poďakovať členom tímu - Mišovi Janišovi, ktorý si na starosť zoberie analýzu, Peťovi Širkovi, ktorý ako systémový architekt bude robiť podporu aj s jeho Total.js frameworkom (podporujeme slovenské výrobky aj v oblasti IT), a Ctiborovi Lakymu, ktorý zastreší samotný vývoj aplikácie a open-source infraštruktúru. Viac v dokumente Kto pridal ruku k dielu - ďakujeme!.

Ide nám o dobrú vec a veríme, že osloví aj množstvo iných ľudí, či už bežných používateľov internetu a facebooku alebo správcov Facebook Page-ov. Chceme však upozorniť na to, že Facebook nie je jediná platforma na ktorú sa chceme zamerať. No niečím začať treba ;)

S pozdravom

       Jano, Mišo, Peťo a Ctibor
       tím Anti-troll systému

 

Pridať sa a pomôcť môže každý. Zoznam vecí, s čím potrebujeme poradiť, nájdete v dokumente Ako nám môžete pomôcť? Zoznam všetkých dokumentov je zverejnený tu. V každom dokumente môžete požiadať o právo komentovať. Musíte mať ale založený Google account. V opačnom prípade nám vaše pripomienky píšte na info@vjednotejesila.sk.

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: