Reakcia NAKA (MVSR) na žiadosť o informácie z 25.10.2016

Dňa 25.10.2016 (utorok) sme poslali žiadosť o sprístupnenie informácii na Národnú kriminálnu agentúru Ministerstva vnútra SR Žiadosť

Spoločne s vami sme odoslali na ministerstvo 208 e-mailov s občianskou výzvou.

Dňa 4.11.2016 (piatok) 9:34 sme obdržali od Mgr. Ivana Netíka takúto odpoveď na našu žiadosť:

Podľa nás neodpovedali na nič, okrem odpovede, že nie je vedené trestné stíhanie voči konkrétnej firme a osobe.

Odpoveď na otázku 5) nepovažujeme za odpoveď, aj keď ju za odpoveď prehlásili. Neodpovedali na to čo sme sa pýtali. Pýtali sme sa "ktorý policajt" a "ktorý prokurátor" (meno, priezvisko, útvar), ale odpoveď bola že "vyšetrovateľ" a "prokurátor". V podstate napísali len útvar.

Odpoveď na otázku 6) tiež nepovažujeme za správnu/pravdivú odpoveď, lebo sme sa pýtali na "najbližšieho neutajeného nadriadeného". Určite ním nie je, tak ako odpovedali, samotný "prezident Policajného zboru" a "generálny prokurátor". Takéto odpovede považujeme za účelové ignorovanie otázok, na ktoré máme zo zákona nárok.

Na otázky ohľadom štatistických údajov, typu "koľko strán má aktuálne vyšetrovací spis, kedy bol naposledy urobený zápis do spisu", atď. - sme nedostali odpoveď vôbec, ani vyjadrenie, prečo na ne odpoveď neposkytnú.

Preto chceme opäť poprosiť všetkých právne skúsených spoluobčanov, že by odpoveď MVSR tiež preskúmali a dali nám vedieť ich názor na info@vjednotejesila.sk.

Určite čoskoro pošleme novú žiadosť aj s uvedenými sťažnosťami.

Ďakujeme všetkým za vašu doterajšiu podporu.

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: