Rozhodnutie ministerstva vnútra

Dňa 10.10.2016 nám pošta doručila rozhodnutie Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o našej žiadosti o informácie zo 16.9.2016:

rozhodnutie-mvsr-2016-10-05.pdf

V skratke – neodpovedali na nič, iba že to má „na stole“ NAKA. Všetky nami požadované informácie Ministerstvo vnútra má, len tvrdí že nemôže a v niektorých prípadoch nebude odpovedať.

Preto prosíme našich podporovateľov s právnym vzdelaním, o potvrdenie/vyvrátenie správnosti postupu a argumentov MVSR.

Napriek tomu, že odpoveď neuspokojila naše otázky, sme tento krok považovali za nutnú formalitu a oficiálny štart. Ďalšou inštitúciou, ktorú preto teraz oslovíme, bude NAKA. A odvoláme sa na MVSR, že nás na nich odkázali oni.

Každopádne bola/je zvláštne žiadať Ministerstvo vnútra o informácie o vyšetrovaní kauzy Bašternák, kde sa súčasne (aj iniciatívou VJEDNOTEJESILA) v záujme nezaujatosti vyšetrovania žiada o odstúpenie ministra vnútra. A riaditeľ tlačového odboru jeho kancelárie, pán Ivan Netík nám odpovie, že nám žiadne informácie neposkytne.

História tejto žiadosti o informácie

Osobne sme podali na MVSR žiadosť o informácie: Originálna žiadosť

Zorganizovali sme občiansku e-mailovú výzvu: Občianska výzva

Odpoveď z ministerstva: Reakcia MVSR na žiadosť o informácie

Naša reakcia: Doplnenie žiadosti o informácie

Odpoveď z ministerstva: Druhá reakcia MVSR na žiadosť o informácie

Rozhodnutie zaslané poštou: Rozhodnutie MVSR

A keďže jedno z našich hesiel je...

Sledujeme ťa, čakáme čo spravíš. Nie si anonymný! Nie si bez tváre. Si tu pre nás! A keď nie, ani my občania tu už nikdy nebudeme pre teba. A nechceme, aby si bol platený z našich daní!

... tak našim prvým štátnym zamestnancom, ktorý má občanom slúžiť a pomáhať, je:

Mgr. Ivan Netík

Mgr. Ivan Netík je riaditeľom tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR (čiže Roberta Kaliňáka). Na Ministerstvo vnútra nastúpil 15. júna 2013 ako šéf jedného z komunikačných tímov po tom, ako ho vyhodili z Nového Času hneď, ako vydavateľ Ringier Axel Springer zistil, že Ivan Netík má firmu a štátnu objednávku na vydávanie železničných novín a časopisu. zdroj

Takéhoto človeka obratom zamestná Ministerstvo vnútra, aby s jeho pomocou čo najlepšie čelilo médiám, ktoré Ivan Netík dôverne pozná z vnútra. Všetci môžeme hádať, prečo práve vtedy, práve jeho a s akou ponukou oslovilo MVSR pána Netíka.

Keďže je náš rezort najväčším spomedzi všetkých ministerstiev a navyše nám pribudli nové agendy ako centrálne obstarávanie či ESO, je nevyhnutné náš tím posilniť,“ zdôvodnil tlačový odbor prijatie Ivana Netíka. zdroj

Pán Netík teraz vybavuje našu občiansku žiadosť o informácie v kauze Bašternák, kde je podozrivým aj minister vnútra. To nie je výčitka pánovi Netíkovi. To je konštatovanie. A aby sme sa ho aj zastali, lebo je to pochopiteľné, pýtame sa: „Kto z vás by konal takto priamo a verejne proti svojmu šéfovi“?

Preto vyzývame všetkých občanov, ktorí mali nejakú oficiálnu skúsenosť s pánom Netíkom, nech nám napíšu na info@vjednotejesila.sk. Zostavíme tu jeho profesionálny profil. 

Prosím, neposielajte nám informácie z jeho súkromného života. Nie sme bulvár. Ani aké nešťastné výroky sa mu ako hovorcovi podarili, alebo že mal autonehodu v práci. Stane sa to aj tým najlepším.

Zaujímajú nás napr. vaše žiadosti o informácie, ktorým nevyhovel, alebo iné oficiálne skutočnosti, kde si podľa vás neplnil svoje povinnosti, príp. konanie, ktoré niekomu z vás uškodilo.

Je to moc útočné?

Áno, určite to nie je pozitívne ani príjemné. Ale tento postup sme avizovali od začiatku. Ak nebudeme dostatočne prísni a tvrdí, každá ďaľšia výzva bude mať menšiu silu u adresáta, ako aj podporu u odosielateľov. Síce sme slušní ľudia, určite však nechceme hádzať len hrach na stenu. Pomery v našej krajine dospeli do štádia, keď sa slušnosť ignoruje a považuje za slabosť. Preto sme aj my zvolili rovnaký stupeň komunikácie - legálnosť bez slušnosti. Presne ten, ktorým sa s nami bavia politici, právnici aj médiá. A to nespomíname tých, čo si zvolili za cestu nelegálnosť.

Ak sa vám tento prístup nepáči, prosím, napíšte nám. Ak sa vám páči, dajte nám to vedieť a lajknite tento článok. A ak sa s týmto postupom plne stotožňujete, zdieľajte ho. My článok na Facebooku sami nezverejníme.

Všetkým ďakujeme za doterajšiu podporu a dúfame, že čoskoro spoločnými silami nájdeme fungujúci spôsob, ako sa na Slovensku domôcť práva a donútiť štátne inštitúcie, aby konali v prospech občanov a nie „vyvolených“.

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: