Valentína Sedileková: Vážení politici, čo sa to deje?

Veľmi tesne po spustení našej iniciatívy nás kontaktovala mladá slečna, že nám drží palce a že podporuje našu snahu. Poslala nám aj článok, čo napísala v rámci svojho blogu na Denníku N: Vážení politici, čo sa to deje?

Z toho čo som si prečítal mi stále najviac rezonovala jej prvá veta:

Áno, mám len šestnásť. Napriek tomu sa zaujímam o dianie vôkol seba.

Dávno som nepocítil takú radosť a nádej, že keď sa takto mladí ľudia zaujímajú aj o politické dianie, tak ešte nie je všetko stratené. Je to naša nádej, že keď sa veci nepodarí zmeniť nám v produktívnom veku, tak aspoň nejako priprávíme cestu novej generácii. Minimálne svojim príkladom, výchovou, prístupom, že ľudia majú svoje práva, ale len také, pre ktoré niečo urobia.

O to viac ma teší záujem mladých, lebo naša iniciatíva nie je len pre plnoletých voličov pripustených k volebným urnám. Nás skutočne môže podporiť každý. Prečo by nemohol poslať s nami e-mail aj uvedomelý šestnásťročný človek?

A prečo by sa mladiství nemohli politicky angažovať? Mohli. A aj sa angažujú. A je to obdivuhodné (keď si spomeniem čo som robil v ich veku ja ;)

Takže sa ospravedlňujem Valentínke, že až teraz, ale vrelo odporúčam myšlienky mladej dámy, jej vnímanie politiky a „sveta dospelých“ a pozrite aj celý jej blog.

Napríklad aj jej posledný článok:

Čo nám dala beseda s Róbertom Ficom?

Zdroj fotografie: Facebook Róberta Fica

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Informačné e-maily

Vyberte si témy, na ktorých odber sa chcete prihlásiť alebo odhlásiť: