Etický kódex

Etický kodex VJEDNOTEJESILA

Bez vulgarizmov

Na to, aby sme vyjadrili čo nás trápi, čo sa nám nepáči a čo chceme aby niekto urobil, nepotrebujeme používať nadávky. Budeme sa vyjadrovať jednoducho, zrozumiteľne a jasne. Aj kritizovať sa dá konštruktívne a pravdivé slová majú väčšiu razanciu ako tie najtvrdšie nadávky.

Od vulgárnych vyjadrení v mene občianskeho združenia VJEDNOTEJESILA sa rázne dištancujeme a nesúhlasíme s takouto formou komunikácie!

Bez vyhrážania a násilia

Rovnako odsudzujeme akúkoľvek formu násilia, či už pôjde o verbálne vyhrážanie sa alebo nebodaj fyzické zastrašovanie, útočenie, ničenie majetku a podobne. Mali by sme byť predsa príkladom ako chceme, aby sa ľudia k sebe správali. Existujú aj iné spôsoby negatívnej spätnej väzby. Dotyčnému môžete povedať, čo si o ňom myslíte a že sa vám nepáči čo robí. Môžete na neho upozorniť svoje okolie a rozvíriť verejnú diskusiu. Môžeme ho vylúčiť zo spoločnosti. Ignorovať. Opovrhovať ním. To je najväčší trest pre parazitov spoločnosti. Pretože bez našej akceptácie skončili.

Legálne, ale nie poddane

Všetky naše kroky a akcie musia byť legálne a preto ich budeme konzultovať s právnymi poradcami. Rovnako však budeme konzultovať s právnymi poradcami aj reakcie, ktoré sa k nám dostanú. Na akúkoľvek snahu o obmedzenie občianskych práv a slobôd budeme reagovať najsilnejším spôsobom, aký nám umožní platná legislatíva Slovenskej Republiky, ako aj Európskej Únie. Každý prípadný incident budeme tiež zverejňovať spolu s verejne dostupnými informáciami o všetkých zainteresovaných osobách.

Ak sa budú potláčať naše ústavné práva, kde bude zrejmé, že majú brániť slobode slova a slobodnému prístupu k informáciám, v takom prípade zistíme, kto presne menovite za takýmito opatreniami stojí a legálne mu dáme pocítiť občiansky hnev. Nebudeme len poslušnými poddanými v moci "šľachty", ktorá sa zahniezdila v štátnej správe!

Vadí - nevadí

Hľadáme legálne možnosti konať, ale zároveň také, ktoré budú vadiť ľuďom, ktorých (ne)konanie vadí nám. Ak niekto koná v rozpore so záujmami občanov, je treba vyjadriť nesúhlas spôsobom, ktorý mu bude vadiť. Lebo majú zastupovať nás - občanov SR.

Úspech našich spoločných akcií je závislý od množstva ľudí, ktorí sa pridajú. Preto je aj na každom jednom z nás aby si stanovil, čo je v jeho vlastnom záujme a podľa toho konal. Účasť je dobrovoľná. Preto aj vy si povedzte čo vám vadí a čo nevadí.

Všetci sme si rovní

Budeme sa správať tak, ako si prajeme, aby sa správali k sebe všetci uvedomelí a slušní ľudia. Aj "mafiáni" sú len ľudia so svojimi problémami a subjektívnymi dôvodmi, prečo konajú tak, ako konajú. Nezabúdajme na to. Dajme im šancu zmeniť sa. Napraviť chyby. Však najdôležitejšie je, aby sme zmenili systém a svet, v ktorom žijeme. Od teraz. Zabráňme hlavne, aby sa to už nedialo v budúcnosti. Na toto sa zamerajme. Buďme jednotní.

A naučme sa odpúšťať... lebo kto z nás je bez viny?!

Zdieľaj tento obsah

 

Počet príspevkov v diskusii:

 

Diskusia

 

Páči sa vám naša iniciatíva?

Dajte nám a aj vašim známym vedieť.

 

Alebo nám napíšte na info@vjednotejesila.sk